Specian hallitus 2021

Pasi Hario (2021-2022)
puheenjohtaja
FM, MsSc, YAMK Palvelumuotoilu: TKI-Projektipäällikkö ja luennoitsija, korkeakoulu
Espoo
pasi.hario@alumni.helsinki.fi
@PasiHario

Johannes Asikainen (2020-2021)
FM, kehityspäällikkö, yksityinen sektori, yrittäjä/ammatinharjoittaja
Tampere
jhasikainen@gmail.com
@Jhasikainen

Tuomas Harju (2020-2021)
Opiskelijajäsen
HuK
tuomas.harju@helsinki.fi

Päivi Hännikäinen (2020-2021)
KM, kuntasektori
Kotka
pjhannikainen@gmail.com
@pjhannikainen

Soile Koski-Aho (2020-2021)
Järjestöneuvoja, järjestösektori
Helsinki
soile.koskiaho@hotmail.com
@soile_kk

Tuula-Maria Mattila (2021-2022)
YTM, Linjanjohtaja, Työnohjaaja (STOry), työyhteisösovittelija, yksityinen sektori
Tampere
tuula.maria.mattila@gmail.com
@tuulamariam

Ari Pakarinen (2021-2022)
Pääluottamusmies, valtiosektori
Loppi
ari.e.pakarinen@gmail.com

Annukka Sakkinen (2021-2022)
yksityinen sektori, Helsinki

Eeva Viljanen (2021-2022)
Varapuheenjohtaja
Teknisen viestinnän asiantuntija, yksityinen sektori
Tampere
eevaviljanen@hotmail.com

Hallituksen varajäsenet

Henrietta Heikkilä (2021)
Kuntasektori
Turku

Saara Jopasin (2021)

Toni Mäkinen (2021)
Yritysyhteistyökoordinaattori, järjestösektori
Lapinlahti
makinen.toni@live.com

Timo Kalliokoski (2021)
Opiskelijavarajäsen
HuK
timo.j.kalliokoski@helsinki.fi
@kalliokoskenne

Hallitustyöskentely

Specian ylin päätösvalta on yhdistyksen kokouksella, jossa kaikilla jäsenillä on äänioikeus. Yhdistyksen kokoukset järjestetään maalis-huhtikuussa ja loka-marraskuussa. Kevät- ja syyskokousten yhteydessä järjestetään jäsenkoulutusta ja kulttuuriohjelmaa.

Yhdistyksen hallitukseen kuuluu kahdeksi vuodeksi kerrallaan valittu puheenjohtaja sekä yhdeksän kokouksessa kahdeksi vuodeksi valittua hallituksen jäsentä. Hallituksen jäsenistä puolet on vuosittain erovuorossa. Yksi hallituksen jäsenistä on opiskelijoiden edustaja.

Hallituskausi alkaa vuoden ensimmäisenä päivänä kestäen vuoden viimeiseen päivään. Hallitus valitaan yhdistyksen syyskokouksessa.

Voit tutustua hallituksen kokousten pöytäkirjoihin täällä.